جمعه 8 مرداد 1400 22:38
آخرین تکنولوژی های سمعک را از ما بخواهید.                 ادیولوژیست علی جهانگرد کارشناس ارشد سیستم شنوایی، تعادل و تجویز سمعک                 نمایندگی انحصاری سمعک ویدکس و ریساند دانمارک در استان اصفهان                 اصفهان، خیابان توحید میانی، روبروی بانک سامان، جنب پارکینگ طبقاتی، مجتمع گلدیس، طبقه 5، واحد 20 تلفن: 03136289816                 مشاوره، تجویز و تنظیم تخصصی انواع سمعک با تکنولوژی میکروفن پروب                 ساخت انواع قالب ضدصوت و ضدآب                 ارزیابی و توانبخشی تخصصی سیستم تعادل و سرگیجه کودکان و بزرگسالان                 ارزیابی تخصصی شنوایی نوزادان، کودکان و بزرگسالان                

توحید > سمعک

نمایندگی رسمی سمعک ویدکس و ریساند دانمارک در استان اصفهان


"آخرین تکنولوژیهای روز دنیا در سمعک را از ما بخواهید"


علی جهانگرد

کارشناس ارشد سیستم شنوایی و تعادل

نظام پزشکی 942  سمعک ریساند دانمارک با قابلیتهایی نظیر ضد آب بودن و وامکاناتی نظیر سیستم وایرلس واقعی، برای اتصال به تلفن همراه، وسایل صوتی و تصویری و ..، موجب شده این برند را به برترین سمعک در دنیا تبدیل کند. سمعک بلتون دانمارک با تنوع بسیار زیاد در ظاهر و تکنولوژی، موجب شده برای هر نوع و میزان از افت شنوایی مناسب بوده و بیمار را بواسطه تکنولوژیهای بسیار پیشرفته خود نظیر ضد آب بودن و دارا بودن سیستم وایرلس واقعی از استفاده از سمعک راضی کرده و انتظارات بیمار را برآورده کند.


خدمات ما به شما در زمینه سمعک:


مشاوره، تجویز و تنظیم انواع سمک نامریی و پشت گوشی های میکروی دیجیتال، هوشمند و وایرلس با تکنولوژی میکروفن پروب

تنظیم تخصصی انواع سمعک و تعویض سمعک شما در صورت نیاز
ارایه تجهیزات کمک شنیداری جهت اتصال سمعک به تلویزیون، تلفن همراه، تبلت، لپ تاپ و دیگر وسایل صوتی و تصویری به صورت کاملا وایرلس

نصب نرم افزارهای کاملا تخصصی بر روی تلفن همراه جهت مدیریت کامل سمعک مثل تغییر ولوم، برنامه و اتصال سمعک به تلفن همراه و...
ارزیابی وزوز گوش و صوت درمانی به کمک آخرین تکنولوژی دنیا
ارایه سمعکهای مخصوص کودکان برای محیطهای آموزشی به منظور استفاده مطلوب از حس شنوایی و بیشترین پیشرفت تحصیلی آنها

ساخت انواع قالب ضد آب و ضد صوت برای جلوگیری از تخریب شنوایی


انواع سمعک:


۱-سمعک آنالوگ Analog
   ۲-سمعک قابل برنامه ريزي Programmable
   ۳-سمعک ديجيتال Digital
   ۴-سمعک هوشمند Intelligent
   ۵-سمعک بلوتوث دار(Wireless)


 سمعک آنالوگ :
سمعک های آنالوگ امواج صوتي را به سيگنالهاي الکتريکي تبديل مي کنند و اين سيگنالها ي الکتريکي به آمپلي فاير ارسال مي شود. اين سمعک ها داراي تنظيم صدا و کنترل زير و بم مي باشند و تنها امکان تنظيم يک برنامه در آنها وجود دارد.

 سمعک قابل برنامه ريزي :
سمعک هاي آنالوگي هستند که به وسيله کامپيوتر تنظيم مي شوند و امکان تنظيم بيش از يک برنامه در اين گروه وجود دارد.
  
سمعک ديجيتال :
سمعک های دیجیتال به وسیله کامپیوتر قابل تنظیم بوده و علاوه بر برخورداری از ۳ بخش اصلی تشکیل دهنده سمعک ، دارای مدارات پردازشی نیز هستند .بسته به نوع و مدل سمعک دیجیتال ، مدارات پردازشی تعداد باندها و کانال های مختلف دارند .هرچه پردازشگر سمعک پیشرفته تر باشد ، از تعداد باندها و کانال های بیشتری برخوردار بوده و امکان انجام تنظیمات دقیق تر را بر حسب نیاز بیمار برای ادیولوژیست (شنوایی شناس ) فراهم می کند و در نتیجه رضایت خاطر بیمار را تامین می کند .
 
سمعک هوشمند:
سمعک های هوشمند ، نسل دوم سمعک های دیجیتال بوده که قابلیت انطباق با شرایط محیط های مختلف شنیداری را دارند. این گروه از سمعک ها با برخورداری از ردیاب های سیگنال گفتار ، گوینده را در محیط جستجو کرده و صدای وی را به خوبی تقویت می کنند و همزمان اصوات مزاحم محیط پیرامون را حذف می کنند. با استفاده از این گروه از سمعک ها ، صداهای بلند ، گفتاری و آرام در مدارات پردازشی مجزا پردازش و تقویت و در نهایت تلفیق شده و به این ترتیب امکان شنوایی ایده آل فراهم می شود .صداهایی با سطح شدت بلند به اندازه صداهایی با سطح شدت آرام و معمولی تقویت نمی شوند و بنابراین کاربر با آرامش کامل از شنیدن صدا در محیط های مختلف لذت می برد. تنظیم این گروه از سمعک ها به وسیله کامپیوتر انجام شده و بسته به نوع و مدل سمعک ، در باندها و کانال های مختلف به خوبی قابل تنظیم هستند.
 
سمعک بلوتوث دار (WIRELESS):   سمعک ریساند دانمارک، سمعک وایرلس واقعی
سمعک های وایرلس یا به عبارتی بلوتوث دار با شبیه سازی عملکرد گوش طبیعی از پیشرفته ترین تکنولوژی ساخت سمعک برخوردار هستند. این گروه از سمعک ها علاوه بر برخوردای از ویژگیهای پیشرفته سمعک های هوشمند مانند ردیاب های سیگنال گفتار ومدارات پردازشی پر سرعت ، قابلیت برقراری ارتباط همزمان بین دو سمعک (در مواردتجویز دو گوشی سمعک) امکان برقراری ارتباط با موبایل و تلویزیون را نیز از طریق بلوتوث دارا هستند. درک گفتار به میزان چشمگیری افزایش یافته و کاربر به راحتی می تواند لذت شنیدن صدای طبیعی را با بیشترین رضایتمندی تجربه کند. علاوه بر آن  قابلیت ردیابی اتوماتیک سیگنال گفتاری ، امکان تمرکز بر صدای گوینده در جهت دلخواه به انتخاب کاربر را برای وی فراهم می کند. سمعک های وایرلس به وسیله کامپیوتر مجهز به بلوتوث در طیف وسیعی از باندها و کانال های مجزا قابل تنظیم هستند.

انواع سمعک بر اساس شکل ظاهری
۱-سمعک پشت گوشي Hearing AidBehind The Ear:   B.T.E
۲-سمعک داخل گوشي Hearing Aid In The Ear:  I.T.E
۳-سمعک جيبي Body Worn (B.W) Hearing Aid
۴-سمعک عينکي Eye Glass Hearing Aid

سمعک پشت گوشي (B.T.E):
سمعک پشت گوشی در پشت لاله گوش قرار گرفته و صدا را از طریق قالب به گوش فرد منتقل می کند . اين گروه از سمعک ها به دليل سهولت در استفاده ، براي تمام رده هاي سني مناسب بوده و کم شنوائيهاي ملايم تا عميق را پوشش مي دهند . بهترين سمعک براي کودکان و اطفال هستند زيرا قابليت اتصال به وسايل کمک شنوايي مانند FM را نیز دارند.
آخرين تحول سمعک هاي پشت گوشي ، عرضه سمعک هاي فيتينگ گوش باز ( open fitting) یا رسیور در مجرای گوش(Receiver in The Canal) است . این گروه از سمعک ها، سمعک هاي پشت گوشی بسيار ظریفی بوده که ديده نمي شوند و درپشت لاله گوش طوری قرار می گیرند که حتی کمتر از سمعک های داخل گوشی قابل رویت هستند .در مدل های Open Fitting، انتقال صدا همانند پشت گوشی های مرسوم بوده اما در سمعک های RIC صدا از طريق تیوبی بسیار نازک به صورت امواج الکتريکي به رسيوري که داخل گوش قرار گرفته است منتقل شده و سپس رسيور مستقيماً امواج صوتي را به پرده گوش گوش می رساند . در سمعک هاي RIC به دليل انتقال مستقيم صدا به گوش،از کيفيت صداي بهتري برخوردار بوده و درک گفتار فرد را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد . در ضمن به دلیل حذف و از اين جهت مناسب ترين سمعک برايکم شنوائي هاي فرکانس بالا هستند و به اينافراد امکان حداکثر استفاده از باقيمانده شنوايي طبيعي را مي دهد .

 سمعک هاي داخل گوشي(I.T.E):
اين سمعک ها در گوش خارجي قرار مي گيرند . اين گروه از سمعک ها سفارشي هستند و از نظر اندازه به سه دسته تقسيم مي شوند :
الف ) سمعک داخل گوشیIn The Ear :ITE
ب ) سمعک داخل کانال In The Canal :I.T.C
ج ) سمعک کاملا ً داخل کانال Completely In The Canal:C.I.C

 سمعک داخل گوشی (ITE):
در اين سمعک ها قطعات در جلد کوچکي قرار گرفته اند . اين سمعک در گوش خارجي جاي مي گيرد و بخشي از آن وارد کانال گوش مي شود . براي کم شنوائي هاي ملايم تا شديد مورد استفاده قرار مي گيرد . اصوات از طريق رسيور ( بلند گو ) به کانال گوش هدايت مي شود . کنترلها و ولوم اين سمعک نسبت به مدلهاي پشت گوشي کوچکتر است .
 
  
 
سمعک داخل کانال(I.T.C):
تمامي قطعات اين سمعک ها در جلد کوچکي نصب مي شوند که از ابتداي کانال گوش شروع مي شود و به سمت داخل کانال ادامه دارد. اصوات از طريق رسيور به سمت پرده گوش هدايت مي شوند . اين نوع سمعک از سمعک درون صدفه کوچکتر است و براي کم شنوائي هاي ملايم و متوسط و نسبتاً شديد مورد استفاده قرار مي گيرد.
 
  
 
 سمعک کاملا ً داخل کانال (C.I.C):
تمامي قطعات در جلد کوچکي قرار دارند که کاملا ً داخل کانال گوش جاي مي گيرد ( نا مرئي ) رسيور نيز در کانال گوش قرار مي گيرد . اين سمعک ها کوچکترين سايز را دارند و به دليل فضاي کمتري که براي باطري و ساير قطعات دارند، براي افت هاي شديد و عميق مناسب نيستند زيرا اين دسته ازکم شنوايان نياز به سمعک هاي قويتر دارند .
به طور کلي استفاده از سمعک هاي داخل گوشي ( هر سه دسته آن ها ) براي اطفال توصيه نمي شود زيرا قرار گيري آنها در گوش اطفال و کودکان به راحتي استفاده از سمعک پشت گوشي نيست . ضمن اينکه مرتباً با رشد کودک لازم قالب ( پوسته سمعک ) مرتباً تعويض شود.
 
سمعک جيبي (B.W):
در اين نوع سمعک ، ميکروفون و تقويت کننده درون محفظه اي نصب شده که در داخل جيب قرار مي گيرد . رسيور آن توسط سيمي به سمعک متصل مي شود و به وسيله قالب داخل گوش فرد قرار مي گيرد .براي کم شنوائيهاي متوسط تا عميق مورد استفاده قرار مي گيرد . امروزه استفاده از اين سمعک معمول نيست .
 
  
 سمعک عينکي :
تمام قطعات سعک داخل دسته عينک جاسازي مي شود. براي موارد خاص در زمینه کاهش شنوایی های نوع انتقالی ویا کاهش شنوایی نوع آمیخته کاربرد دارد دارای انواع مختلف دیجیتال و انالوگ می باشد در حال حاضر نوع انتقال استخوانی آن بیشتر مطرح بوده وغالبا برای افرادی توصیه می گردد که دچار کاهش شنوایی همراه با ترشحات عفونی هستند.


مرکز سمعک توحید اصفهان ، ارائه دهنده انواع سمعک از معتبرترین کمپانی های دنیا همچون ویدکس دانمارک، اتیکن دانمارک، ریساند دانمارک، زیمنس آلمان و.. می باشد.


  

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
صفحه اصلی تصاویر فیلم سمعک شنوایی تعادل درباره ما تماس با ما

نظرات و پیشنهادات
لینک دوستانتعداد بازدید امروز: 37
تعداد بازدید دیروز: 31
تعداد بازدید کل: 71947


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کلینیک شنوایی شناسی توحید می باشد
هرگونه استفاده از مطالب، با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی و اجرا : شاهراه سلامت